Ružomberok   /   Návštevník mesta   /   Vlkolínec     Facebook
Kultúrny dom Andreja Hlinku
Pripravujeme
';

EXPEDIČNÁ KAMERA 2018

EXPEDIČNÁ KAMERA 2018
Čas: 14. 03. 2018, 18:00 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 4,00€
Celovečerné premietanie najlepších cestovateľských a expedičných filmov o dobrodružstve, divokej prírode, extrémnych zážitkoch a v neposlednom rade športoch.

Festival sa koná vo viac ako 200 slovenských a českých mestách. Príďte si užiť adrenalín a spoznať nové krajiny. Tešíme sa na Vašu návštevu.Program festivalu:
18:00 – DUG OUT – Veľká Británia, 2017, 53 min., Réžia: Benjamin Sadd
Na vodu by ste šli radšej na Vltavu alebo na Sázavu? Alebo na Amazonku? Dvaja dlhoroční kamaráti - Benjamin Sadd a James Trundle - sa rozhodli pre tú tretiu možnosť. A to pekne od základov. Vydali sa do vnútra ekvádorskej džungle a s pomocou domorodých Indiánov si vyrobili vlastnú loď. Dug out je najpôvodnejším druhom lode. Je vytesaná z jediného kmeňa a prvé zmienky o takýchto plavidlách sú staré viac než 8 000 pred n. l. Vo filme uvidíte, ako sa dvaja mladíci popasujú s výrobou lode, s nevyspytateľnými podmienkami dažďového pralesa alebo s hrozbou ponorkovej choroby.19:00 – ODDANÝ / Dedicate - Diving free – Nórsko, 2017, 8 min., Réžia: Shams & Alex Aimard
Viac ako 70% povrchu zeme je pokrytých vodou. Nie je teda záhadou, že nás láka pozrieť sa pod hladinu. Niekomu stačia obrázky, niekomu potápačské okuliare, ale niekoho to ťahá ešte ďalej. Jacques de Vos je podmorským fotografom, ktorý trávi väčšinu času freedivingom s kosatkami. Toto zviera s prezývkou zabijak je v skutočnosti veľmi sociálnym stvorením, ktoré nie je pre človeka nebezpečné. Jacques sa stal odborníkom na vyhľadávanie kosatiek a pár sekúnd plávania medzi nimi sa pre neho stalo niečím, bez čoho nemôže existovať. Nórska expedícia pre neho bola doposiaľ najúspešnejším výletom za týmito spievajúcimi kráskami.

19:10 - OČI BOHA / The Eyes od God - Nemecko, 2017, 31 min., Réžia: Olaf Obsommer
Na hraniciach Číny a Kyrgyzstanu, v tieni  sedemtisícových vrcholov - tam, v krajine nikoho, sa hlbokými kaňonmi valí rieka Saryjaz. Rieka, ktorá láka tých najlepších kajakárov už od 30. rokov minulého storočia. Dobrodruhovia, športovci a blázni, ktorí majú odvahu vystaviť sa tak silnému prúdu, tak blízko skál, aby sa na konci svojej cesty pozreli do očí boha. Tommas Marnics sa rozhodol splniť si svoj sen a dal dohromady skupinu špičkových kajakárov z celého sveta. Desať dní boli mimo civilizácie, desať dní v perejách na hranici ľudských možností. Desať dní šťastia.19:40 - Prestávka

19:50 - BACK TO HEIGHTS - Česká republika, 2017, 15 min., Réžia: Jan Zurek
Niekedy stačí jeden zlý krok, jedno zlé rozhodnutie. Anička si pri skalnom preskoku poranila kolená a nasledovala nedobrovoľná pauza v tréningu. Začať znovu je ťažké ako fyzicky, tak aj psychicky a prvé kroky na slackline po úraze bolia. Preto vyráža do Maroka hľadať zabudnutú odvahu a balans. Medzi červenými skalami, v púšti na úpätí piesočných dún, pred nechápavými zrakmi miestnych – tam všade sa aj s celým tímom prechádzajú vo výškach na lane tenkom tak, že ho často ani nie je vidieť. Film o hľadaní rovnováhy tam hore, ale i v živote.20:05 - NEFRITOVÉ VODY / Waters of The Greenstone - Nový Zéland, 2017, 15 min., Réžia: Simon Waterhouse
Kathmandu Coast to Coast je jedným z najstarších multišportových pretekov na svete. Už od roku 1983 sa športovci vydávajú na trať, ktorá meria 244 km a spája východné a západné pobrežie južného ostrova Nového Zélandu. V štartovacom poli sú aj dve ženy – Hollie a Robyn. Každá má inú motiváciu. Jedna miluje šport a chce si posunúť hranice toho, čo dokáže. Druhá má už najťažšiu skúšku za sebou. Zviedla víťazný boj s rakovinou a zvládnuť preteky je pre ňu výzva, ktorej sa nebojí. Len jedna z nich pretrhne cieľovú pásku, ale obidvom sa podarí zažiť pocit spolunažívania s prekrásnou novozélandskou krajinou.
TRAILER TU

20:35 - TEÓRIA ŠTASTIA
- Slovensko, 2017, 36 min., Réžia: Rasťo Hatiar
Poetický filmový príbeh o kontraste generácií. Bývalý lezec a naozajstný horal Ľubo Rybanský sa po rokoch vracia pod mohutný Vtáčnik. V 70. rokoch tu spolu s kamarátom Rudom Pravdom trávili všetok svoj čas, vymýšľali nové trasy a stavali nové cesty. Aj napriek tomu, ich mená na pamätnej tabuli chýbajú. Nedocenenie môže mrzieť aj na sklonku života, ale sklamanie vyváži stretnutie s mladým lezcom Petrom Kuricom, ktorý sa práve chystá šplhať Ľubovu legendárnu cestu Dračí kút, prvú vyšplhanú cestu v oblasti.

TRAILER TU

21:15 – Koniec festivalu

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina. ONLINE PREDAJ TU


Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok