Ružomberok   /   Návštevník mesta   /   Vlkolínec     Facebook
Kultúrny dom Andreja Hlinku
Pripravujeme
';

NOVOROČNÝ KONCERT

NOVOROČNÝ KONCERT
Čas: 21. 01. 2018, 16:00 hod.
Miesto: Veľká dvorana KDAH v Ružomberku
Vstupné: Vstup zdarma
Nadácia Supra a Občianske združenie Ružomberčan Vás pozývajú na Novoročný koncert.

Účinkujú: Orchester Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča, Jozef Holly a Miroslav Dvorský

V roku 2010 oslávil Orchester Gustava Broma 70. výročie svojho trvania. Od roku 1995 ho vedie slovenský hudobník a dirigent Vlado Valovič.Orchester Gustava Broma stále patrí k špičkovým hudobným telesám, ktoré vie hrať nielen swing a džez, ale aj stredný prúd pop–music.

Jozef Holly sa narodil 18. augusta 1977 v Ružomberku. Jeho otec, všestranný hudobník a spevák, už čoskoro objavuje talent svojho syna a tak sa Jozef začína v 7 rokoch, učiť hrať na klavíri. Už po niekoľkých rokoch vyhráva prvé súťaže. Neskôr zdokonaľuje svoju klavírnu hru na Žilinskom konzervatóriu, kde sa popri klasickej hudbe venuje aj jazzu a navštevuje Bigband. Ďalej vedú jeho kroky do zahraničia. Jozef hrá niekoľko rokov v Nemecku, kde účinkuje v kúpeľnom orchestri, hosťuje na výletných lodiach a nakoniec odchádza ako sólista do Švajčiarska. Zamestnávajú ho tie najznámejšie hotely ako Grand Hotel National - Luzern, Grand Hotel Quellenhof - Bad Ragaz a Panorama Resort Feusisberg vysoko nad Zürichom. Medzičasom sa Jozef zdokonaľuje aj v speve, čo vynikajúco vplýva na publikum. V roku 2004 ho zastihuje povesť vynikajúcej nemeckej spoločnosti Reederei Deilmann, kde nadchýňa hostí na známej lodi MS Berlin, a tak netrvá dlho, kým začína účinkovať na slávnej „Lodi Snov" MS Deutschland, ktorá je známa z nemeckého seriálu (Das Traumschiff), vysielaného aj v Slovenskej televízii. Tam ho počuje Rolf Arland, skladateľ najznámejších hitov speváka – Roy Black. Je fascinovaný a odporúča Jozefa ďalej. Textár a producent Wolfgang Hofer mu ponúka, aby aranžoval a nahral známu skladbu „Frauen". Výsledok tejto nahrávky Hofera nadchýňa a predkladá ju spoločnosti „Sony BMG", ktorá prejavila o Jozefa záujem...

Miroslav Dvorský je operný spevák (tenor). Má štyroch bratov: spevákov Petra, Miroslava a Jaroslava a ekonóma Vendelína.


Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok