Ružomberok   /   Návštevník mesta   /   Vlkolínec     Facebook
Kultúrny dom Andreja Hlinku
Pripravujeme
';

POTULKY MESTOM: AKO SA ŽILO V STAROM RUŽOMBERKU A NA LIPTOVE

POTULKY MESTOM: AKO SA ŽILO V STAROM  ...
Čas: 28. 02. 2019, 17:00 hod.
Miesto: Café Bistro chez les Moustiques v Ružomberku (Námestie A. Hlinku 17)
Vstupné: Vstup zdarma
!!! ZMENA MIESTA KONANIA. PODUJATIE SA USKUTOČNÍ V CAFÉ BISTRO CHEZ LES MOUSTIQUES !!!

Mesto Ružomberok, Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov a Informačné centrum Ružomberok vás pozývajú na besedu na tému Ako sa žilo v starom Ružomberku a na Liptove.

Začneme prehliadkou Námestia A. Hlinku v Ružomberku, kde si porozprávame o prvých prisťahovalcoch a potom sa presunieme do Café Bistro chez les Moustiques. Tu budeme diskutovať o živote ľudí v meste a o ich zvykoch. Nadviažeme na predchádzajúcu besedu, kde sme skončili vývojom v období stredoveku, a posunieme sa až do 20. storočia, preberieme históriu starých ružomberských rodov. Besedu zakončíme diskusiou. Pripravené je aj občerstvenie, chutný tradičný koláčik a čaj.

Hosť: historik Peter Dvorský

Diskusia je súčasťou série besied a prehliadok Ružomberka s názvom Potulky mestom.

Moderátorka a sprievodkyňa:
Miriam Považanová

Upozornenie: Na podujatí "Potulky Ružomberkom" budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom "Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737" za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube kanáli, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne v ďalších médiách.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok